Задача 1.
Визначить об’єкт, одиницю та мету спостереження і складіть перелік запитань, що входять до програми спостережень: перепис промислового устаткування.
Задача 2.
Використовуючи дані таблиці 1.1. про ресурси і випуск продукції на 50 підприємствах регіону для характеристики впливу потужності підприємств на обсяг виробництва, обґрунтувати вибір групувальної ознаки та утворити за цією ознакою п’ять груп з однаковими інтервалами. Для кожної групи визначити кількість підприємств, вартість основного виробничого капіталу, чисельність працівників та виробництво продукції в цілому по групі і в середньому на одне підприємство.
З метою вивчення залежності економічної ефективності від потужності підприємства, здійснити групування за величиною основного виробничого капіталу. Для кожної групи визначити обсяг виробництва продукції в середньому на одного робітника (продуктивність праці) та на одиницю вартості основного капіталу (капіталовіддачу).
Результати групувань подати у вигляді статистичних таблиць та проаналізувати.
Задача 3.
За наведеними даними у таблиці 1.2. провести аналіз інтенсивності обороту зовнішньої торгівлі, його структури, пропорцій та динаміки.
Вказати види відносних величин. Зробити висновки.
Задача 4.
Методом механічного відбору у туристичних агентствах регіону було проведено 20% вибіркове обстеження щодо кількості середньомісячної реалізації туристичних путівок. Отримали наступний ряд розподілу:
Визначити:
1) середньомісячну реалізацію путівок, моду, медіану, показники варіації;
2) з ймовірністю 0,997 граничну похибку середньої та можливі межі, де очікується середнє значення в генеральній сукупності;
3) з ймовірністю 0,954 граничну похибку вибіркової частки та можливі межі, де очікується частка ознаки в генеральній сукупності для модального інтервалу.
Задача 5.
Виробництво електроенергії в Україні за 1985-2001 рр. характеризується наступними даними. Проаналізуйте ряди динаміки, обчисливши:
1) ланцюгові і базові абсолютні прирости, темпи зростання і темпи приросту, коефіцієнт прискорення (уповільнення) динаміки;
2) абсолютне значення 1% приросту;
3) середній рівень ряду;
4) середній абсолютний приріст;
5) середньорічні темпи зростання і приросту за 1985-2001 рр.
Зробіть висновки. Результати розрахунків оформіть в табличній формі.
Задача 6.
Темп приросту (зниження) промислового виробництва в Україні (в порівняльних цінах) характеризується наступними показниками, %:
Знайти:
1) ланцюгові темпи зростання та приросту;
2) середньорічні темпи зростання та приросту з 1995 по 2001 рр.
Зробіть висновки.
Задача 7.
По одному із регіонів маємо дані наведені у таблиці
Визначити:
1) індивідуальні індекси собівартості продукції по кожному з підприємств;
2) індекси собівартості продукції за двома підприємствами зразу:
а) постійного складу;
б) структурних зрушень;
в) змінного складу;
3) абсолютний приріст загальних грошових витрат на виробництво продукції в цілому та за рахунок окремих факторів.
Зробіть висновки.
Задача 8.
Ціни на споживчі товари і послуги в регіоні у січні порівняно з попереднім місяцем зросли на 3,4%, а у лютому порівняно з січнем на 4,5%.
Визначити, як змінились ціни у березні по відношенню до лютого, якщо:
1) підвищення цін за 1 квартал становило 110,7%;
2) при розрахунку всіх індексів використовувалась вага грудня попереднього року.
Задача 9.
Динаміка врожайності та посівних площ зернових культур по регіону характеризується наступними даними, наведеними у таблиці 1.7.
Використовуючи взаємозв’язок індексів визначте пропущені дані.
Задача 10.
Динаміка роздрібного товарообороту та кількості проданих сільгоспродуктів аграрним підприємством характеризується наступними даними, наведеними у таблиці Визначте:
1) індивідуальні індекси кількості проданої продукції;
2) загальні індекси кількості проданої продукції, цін та товарообігу;
3) збільшення (зменшення) товарообігу за рахунок зміни кількості проданої продукції та цін;
Зробіть висновки.
Задача 11.
Маючі дані, наведені в таблиці 1.9. про обіг коштів і прибуток 10 банків міста методом регресійно-кореляційного аналізу знайти залежність між обігом та прибутком, зробити висновки.
|