1. Побудувати ряд розподілу за факторною ознакою, утворивши не менше трьох груп. Для кожної групи підрахувати кількість одиниць сукупності, частки, а також кумулятивні частоти і частки. Результати оформити у табличній і графічній формі (побудувати гістограму, кумуляту та полігон розподілу). Таблиця повинна мати заголовок, назву підмета та присудка, одиниці вимірювання та підсумкові результати. Зробити висновки.
2. Побудувати ряд розподілу за результативною ознакою, виділивши 3 групи з рівними інтервалами. Обчислить характеристики центру розподілу (середню величину, моду, медіану). Зробити висновки.
3. За даними ряду розподілу, побудованого у завданні №2, обчислити показники варіації – розмах варіації, середнє лінійне відхилення, дисперсію, середнє квадратичне відхилення, квадратичний коефіцієнт варіації, коефіцієнт асиметрії. Зробити висновки.
4. Побудувати аналітичне групування, використавши ряд розподілу за факторною ознакою, отриманий у завданні №1. Виявити наявність і напрямок зв’язку між факторною і результативною ознаками, оцінити тісноту зв’язку та перевірити його істотність. Проаналізувати результати та зробити висновки.
5. Користуючись даними будь - якого статистичного щорічника або іншого джерела інформації (обов’язково вказати джерело фактичної інформації - інтернет-сторінка, друковане видання):
1) побудуйте ряд динаміки абсолютних величин, взявши фактичні щорічні дані про будь-яке соціальне-економічне явище за останні п’ять років (2003 - 2008);
2) обчисліть ланцюгові та базисні аналітичні показники динаміки: абсолютний приріст, коефіцієнт зростання і темп приросту, абсолютне значення 1% приросту;
3) середній рівень, середній абсолютний приріст, середній коефіцієнт зростання і темп приросту;
4) перевірте взаємозв’язок ланцюгових аналітичних показників ряду динаміки.
Результати розрахунку аналітичних показників ряду динаміки подайте у вигляді таблиці, проаналізуйте їх і зробити висновки у вигляді аналітичного опису.
|