1. Підприємством планується знизити собівартість продукції в четвертому кварталі на 5,5 %. Фактично підприємство знизило собівартість продукції на 7 %. Розрахуйте, як підприємством був виконаний план із зниження собівартості продукції, а також на скільки гривень фактично знизилась собівартість, якщо в третьому кварталі вона складала 32,54 грн.
2. Варіант 7 – рядки №№ 7-26, графи – 1, 4
Є дані про результати продажу трикімнатних квартир на біржі:
*) 1 – околиця; 2 – райони прилеглі до центру; 3 – центр.
Варіант 7 – рядки №№ 7-26, графи – 1, 4
На підставі дані таблиці 2.1:
Відповідно до варіанту згрупуйте підприємства, утворивши дискретний та інтервальний ряди розподілу. Результати оформите в таблиці.
Зобразите ряди розподілу графічно.
Для одного з рядів обчисліть характеристики ряду розподілу:
* показники центра розподілу: середню, моду, медіану;
* показники варіації: розмах варіації, середнє квадратичне відхилення, дисперсію, коефіцієнт варіації;
* показники форми розподілу: коефіцієнти асиметрії й ексцесу.
Зробіть висновки.
3. Є дані про обсяг побутових послуг на душу населення та загальний обсяг побутових послуг у м.м. Києві та Севастополі. Визначте середній обсяг послуг на душу населення.
4. У поштовому відділення міста планується проведення 15% вибіркового випадкового спостереження для визначення частки листів, адресованих за межі України. Скільки листів необхідно відібрати? Результати оцінити з точністю до 2,5 п.п. при p = 0,954.
5. Варіант 7 – рядки №№ 7-26, графи – 4
Для усіх варіантів
На підставі дані таблиці 2.1 задачі 2 побудуйте таблицю спряженості за місцем розташування (графа 1) та однією з наданих Вам ознак (у відповідності зі своїм варіантом). Оцініть щільність зв'язку між ними за допомогою коефіцієнта взаємної спряженості. Перевірте істотність зв'язку з рівнем значимості α=0.05 (див. додаток. табл. 1).
6. Варіант 7 – рядки №№ 7-26, графи – 3, 4
Для усіх варіантів
На підставі дані таблиці 2.1 задачі 2 побудуйте аналітичне групування (виділивши попередньо факторну і результативну ознаки) та оцініть щільність зв'язку між ними, використовуючи правило додавання дисперсій, а також розрахуйте кореляційне відношення h2. Перевірте істотність зв'язку з рівнем значимості α=0,05 (див. додаток. табл. 2).
7. Варіант 7 – рядки №№ 7-26, графи – 4, 5
На підставі дані таблиці 2.1 задачі 2 Визначте параметри лінійного рівняння регресії залежності між заданими ознаками і дайте їм економічну інтерпретацію. За допомогою лінійного коефіцієнта кореляції і коефіцієнта детермінації вимірте тісноту зв'язку і перевірте її істотність за допомогою F- критерію з рівнем значимості a=0,05 (див. додаток. табл. 3).
8. Використовуючи взаємозв'язок показників динаміки, визначте рівні ряду (випуск аспірантів в Україні за п’ять років) і відсутні в таблиці базисні показники динаміки. А також за період обчисліть середньорічний темп зростання і приросту (зниження). Зробіть висновки.
9. Варіант 7 – графа 1, 8
Є наступні дані про процентні ставки й обмінні курси по місяцях (% на місяць):
Для аналізу внутрішньорічної динаміки визначте: 1) індекси сезонності методом постійної середньої; 2) оцініть амплітуду сезонних коливань і представте її графічно; 3) проведіть вирівнювання ряду методом ступінчатої та ковзний середньої; 4) розрахуйте коефіцієнт сезонності; 5) проведіть аналітичне вирівнювання ряду динаміки на основі лінійної трендової моделі, перевірте її адекватність з рівнем значимості 0,05.
10. За даними про продаж товарів у магазині визначити зведений індекс та абсолютну зміну товарообороту за рахунок фізичного обсягу. Розрахунки представте в таблиці. Результати проаналізуйте.
|